Ako vybrať True Wireless slúchadlá?

18.07.2024

True Wireless slúchadlá (Bluetooth slúchadlá do uší) sú špecifické svojou minimalistickou a kompaktnou konštrukciou, ktorá neváži viac ako 100 gramov. Vďaka svojim kompaktným veľkostiam sú tieto malé bezdrôtové slúchadlá ideálne na denné používanie, cestovanie, ale aj šport alebo dokonca hranie hier.

Ako vybrať slúchadlá TWS?

  • Kvalita zvuku: Zvuk bezdrôtových slúchadiel JBL je pre mnohých základným faktorom, ktorý pri výbere zohráva hlavnú rolu. Odporúčame aby ste si pozreli recenzie, napísané rôznymi portálmi, ktoré nájdete na našom blogu.
  • Výdrž batérie: Pozrite sa na výdrž batérie samotných slúchadiel a k nim príslušného puzdra, ale aj na rýchlosť nabíjania slúchadiel. Tá sa pri rôznych modeloch môže líšiť.
  • Pohodlie a ergonómia: JBL slúchadlá disponujú všetkými dostupnými vyhotoveniami, ktoré nesú názvy Buds, Beam a Flex, alebo vyhotovenie, ktoré nesie názov ‘’OpenSound’’. Každému môže sedieť iný typ, preto sme toto rozdelenie v dolnej časti článku podrobne vysvetlili.
  • Konektivita a kompatibilita: Overte verziu Bluetooth a kompatibilitu so zariadeniami, s ktorými chcete slúchadlá do uší prepájať. Novšie Bluetooth verzie disponujú silnejším a stabilnejším signálom, ktorý je medzi zariadeniami prenášaný.
  • Odolnosť voči vode: Ak plánujete používať vaše slúchadlá počas behu alebo počas akejkoľvek inej športovej aktivity, určite odporúčame výber slúchadiel s certifikáciou IP54 alebo IP55, ktorá zaručí, že pot ani prípadný beh v menšom daždi slúchadlá nepoškodí. JBL ponúka kategóriu, športové slúchadlá, v ktorej si môžete vybrať medzi množstvom modelov, navrhnutých na takmer akúkoľvek športovú aktivitu. Na výber máme aj slúchadlá na plávanie s certifikáciou IP67, vďaka ktorej môžete slúchadlá ponoriť pod vodu na 30 minút do hĺbky 1 metra.
  • Aktívne potlačenie hluku (ANC): S aktívnym potláčaním okolitého hluku, resp. Active Noise Cancellingom sa môžete na hudbu plne sústrediť a vďaka funkcii ‘’VoiceAware’’ môžete nastaviť, koľko svojho hlasu budete počuť, regulovaním úrovne mikrofónového vstupu smerovaného späť do slúchadiel.
  • Cena a hodnota: Porovnajte vlastnosti v rôznych cenových kategóriách.
  • Funkcie a ovládanie: Skontrolujte ovládacie prvky a podporu hlasových asistentov. Naše prémiové TWS JBL slúchadlá disponujú taktiež Smart nabíjacím puzdrom na slúchadlá s displejom. Viac sa dozviete v našom článku: ‘’Slúchadlá do uší s displejom’’.
  • Farebné variácie: Ak ste všetky vyššie spomenuté faktory vzali do úvahy, ostáva už len vybrať farbu. Naše portfólio je naozaj pestré a disponuje množstvom farieb, vďaka čomu si je naozaj z čoho vybrať. Okrem klasickej čiernej a bielej narazíte aj na tieto farby slúchadiel: champagne, fialové, modré, pieskovcové, strieborné, sivé, červené, mentolové a ružové slúchadlá, alebo transparentné vyhotovenie, ktoré nesie názov ‘’Ghost’’, a taktiež disponuje viacerými farebnými možnosťami.

Rozdelenie TWS slúchadiel podľa konštrukcie

Všetci sme rozlišní a naše uši nie sú žiadnou výnimkou. Výber bezdrôtových slúchadiel na mobil ovplyvňuje aj ich samotná konštrukcia, ktorá sa v rámci JBL delí na 4 rôzne vyhotovenia, a to Buds, Beam, Flex a OpenSound. Toto názvoslovie má za úlohu zjednodušiť výber tým, že už v názve zákazník vie, o aký typ konštrukcie sa pri určitej rade TWS slúchadiel jedná.

  • BUDS sú bezdrôtové slúchadlá JBL so silikónovými nadstavcami, ktoré nájdete v každom balení v troch rôznych veľkostiach. Ich konštrukcia má elipsovitý tvar a vďaka silikónovým nadstavcom držia slúchadlá v uchu pevnejšie, čím sú schopné poskytovať basovejší zvuk, lepšie izolujú okolité zvuky a z ucha, ani pri náročnejšej pohybovej aktivite nevypadnú.
  • BEAM sú svojimi špecifikáciami, a to najmä vďaka silikónovým nadstavcom, rovnaké ako Buds, s tým rozdielom, že tvar konštrukcie slúchadiel s označením, Beam, pripomína skôr podlhovastú paličku (Stem-type), než elipsu, podobne ako pri klasických Airpods. Práve tento tvar môže niekomu vyhovovať oveľa viac a navyše umožňuje výrobcom zabudovanie širšieho haptického displeja, s ktorým môžete vykonávať množstvo funkcií, ako je ovládanie hlasitosti alebo prepínanie, či stopnutie skladieb, priamo na slúchadlách.
  • FLEX je typ vyhotovenia, ktorý nedisponuje silikónovými gumičkami, pretože slúchadlo má celistvý tvar. Prednosťou tohto dizajnu môže byť pre mnohých používateľov skutočnosť, že v uchu sedia voľnejšie, čo môže prispieť k vyššiemu komfortu, ak vám silikónové nadstavce prekážajú. Na druhej strane, (ne)výhodou môže byť slabší basový prejav alebo zvýšený prienik zvukov z okolia.
  • OPENSOUND je typ vyhotovenia, pri ktorom slúchadlá nevkladáte priamo do uší, ale na ne. Tento druh slúchadiel sa vďaka svojej konštrukcii zachytí za vaše ucho zo zadnej časti, kde drží pevne a umožní zvuku zo slúchadiel prúdiť cez vaše kosti až ušnému bubienku. Medzi najväčšie výhody týchto slúchadiel patrí znížené riziko poškodenia sluchu, lepšia hygiena, keďže nedochádza ku kontaktu s ušným mazom, pohodlie, ale aj slabšia izolácia vonkajších zvukov, čo predstavuje zvýšenú sústredenosť a bezpečnosť vo vašom okolí.

Niektorým ľuďom sa môže stať to, že si slúchadlá zakúpia, ale nesadnú im. To je spôsobené najmä tým, že často nemajú možnosť si ich pred kúpou vyskúšať. Preto sme pre vás pripravili krátky internetový dotazník, ‘’JBL Fit Checker’’, ktorý funguje tak, že vám skenuje uši a vďaka umelej inteligencii dokáže vybrať typ slúchadiel, ktorý sa vám hodí najviac, za vás.

Pošlite článok známemu